Berke T. Özsoy

Koordinatör & Danışman

Proje tasarımı ve proje yönetimi, bilgi ve iletişim teknolojileri, kurumsal gelişme, inovasyon ve satış alanlarında 22 yıllık deneyime sahiptir. Lisans derecesini 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden almıştır. İNOMER’den önce Meteksan Sistem, Turkcell Superonline, ZTE gibi önde gelen bilişim firmalarında satış yöneticiliği ve müşteri ilişkileri yöneticiliği gibi görevlerde bulunmuştur. Özel sektöre geçmeden önce ODTÜ’de araştırma görevlisi olarak çalışmış; bu dönemde TÜBİTAK projelerine araştırmacı olarak katkı sağlamıştır.

Özsoy, profesyonel iş yaşamı boyunca, kamu kurumlarının ülke için kritik önem taşıyan bilişim projelerini geliştirmiş ve yönetmiştir. Meteksan Sistem’deki görevi süresince Ulaştırma Bakanlığı,  NATO ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı gibi kurumların donanım ve ağ yapılarıyla ilgili projelerinin tasarım ve yönetimini üstlenmiştir. Bu dönemde mevcut ve yeni müşteriler için iş geliştirme, kurumsal gelişme, portföyündeki kurumları network teknolojileri ve çözümleri konusunda bilgilendirme, kablolu ve kablosuz yerel alan ağı tasarlama, yerel ağların geniş alan ağıyla entegrasyonu gibi alanlarda da aktif olarak çalışmıştır.

Berke Özsoy 2011-2013 yılları arasında, şimdi İNOMER çatısı altında faaliyet gösteren İnovatif Çözümler Merkezi’nin Genel Müdürlüğü’nü yürütmüştür. Bu dönemde yürütülen çalışmalardan bazıları, Silikon Vadisi merkezli Udemy Inc’e ODTÜ Teknokent’te Ar-Ge merkezi kurma konusunda destek hizmeti sağlanması; Maliye Bakanlığı için risk yönetimi yazılımının geliştirilmesi ve çok sayıda firmaya ve kamu kurumuna teknik ve yönetimsel alanlarda eğitim hizmetleri verilmesidir.

2013 yılında Turkcell Superonline’da İçişleri Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), EnerjiSA, Savunma Bakanlığı, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Kara Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri gibi kurumsal stratejik müşteriler için iş geliştirme ve müşteri ilişkilerinin yönetimi görevini yürütmüştür.